Dlaczego warto współpracować z ekspertem kredytowym?

doradca kredytowy

Jeżeli planujesz kupno mieszkania, budowę domu, rozwój swojej działalności gospodarczej i będziesz korzystał z kredytu, sprawdzony ekspert  kredytowy wyjaśni Ci cały proces krok po kroku. Zacznij zatem od umówienia się na spotkanie z ekspertem kredytowym.

W czym może Ci pomóc ekspert kredytowy?

  • Rzetelne przygotowanie do kredytu

Przed wydaniem decyzji kredytowej bank analizuje aktualną sytuację kredytobiorcy, jak również wydarzenia z przeszłości. Bank zapyta o historię zatrudnienia, wpływów na konto oraz historię kredytową z BIK. Na tej podstawie analityk bankowy ocenia, czy kredytobiorca będzie w przyszłości rzetelnie spłacał zaciągnięte zobowiązanie. Doradca kredytowy przyjrzy się Twojej aktualnej sytuacji,  zweryfikuje staż pracy i historię wynagrodzeń i zapyta o najbliższe plany zawodowe. Na tej podstawie udzieli informacji, czy są szanse na kredyt już teraz, czy ewentualnie za jakiś czas.

  • Aktualne informacje o ważnych zmianach i wydarzeniach

Rzetelny specjalista od  kredytów już od pierwszego spotkania będzie „trzymał rękę na pulsie”. Od razu poinformuje Ciebie o planowanych  zmianach przypisów, które mogą mieć wpływ na planowaną inwestycję. W 2017 roku takim wydarzeniem było wprowadzenie nowych przepisów ustawy rolnej, które zmieniły sposób kwalifikowania działek jako rolne. Praktycznie uniemożliwiło to zapisanie hipotek na takich działkach i przez to możliwość udzielenia kredytu. Nowe przepisy spowodowały spore zamieszanie w kredytach hipotecznych, zwłaszcza tych na budowę domów. Ludzie tracili nerwy i pieniądze. Kolejnym stresującym momentem był początek 2018 roku, gdy wyczerpywał się limit środków programu Mieszkanie dla Młodych. Wiele osób, niestety nie zdążyło złożyć wniosku o dopłatę i zakup mieszkania stanął pod znakiem zapytanie. Wprowadzany aktualnie nowy program mieszkaniowy dla młodych Bezpieczny Kredyt 2% również wzbudza duże zainteresowanie. Pojawia się dużo pytań i niepewności, dlatego warto w tym czasie być pod opieką dobrego eksperta kredytowego.

  • Przejrzyste porównanie ofert kredytowych wszystkich banków

Rzetelny ekspert kredytowy nie preferuje oferty żadnego z banków, ale kieruje się korzyściami klienta. Poza tym na bieżąco otrzymuje informacje o aktualnych promocjach bankowych. Jeśli pojawi się szczególnie ciekawa oferta promocyjna w którymś z banku, to od razu poinformuje Ciebie o tym. Jeśli bank planuje podwyżki marż czy innych kosztów kredytu, również będziesz o tym wiedział wcześniej.

  • Wsparcie eksperta na każdym etapie transakcji

Praca eksperta kredytowego nie kończy się na pomocy w uzyskaniu kredytu. Pomoże on również przy sporządzaniu kosztorysu, rozliczeniu transz, czy wyjaśnianiu ewentualnych nieporozumień z bankiem. Zaufany doradca kredytowy służy również wsparciem w momencie podpisania aktu kupna -sprzedaży. Podpowie, jak dobrze ubezpieczyć życie i zdrowie na okres kredytu, gdzie wykupić dobrą polisę na mieszkanie.

Jeśli Twoja sytuacja kredytowa jest dość niestandardowa, na przykład nietypowe źródło dochodu albo skomplikowana sytuacja z nieruchomością, doradca kredytowy oceni wszelkie możliwości uzyskania kredytu. Podejście banków do danej sprawy może być różne. Co w jednym banku jest nieakceptowane, w innym może uzyskać „zielone światło”. Jeśli problem jest nie do obejścia, to doświadczony doradca kredytowy podpowie jak można go rozwiązać.

  • Przetłumaczenie bankowych formułek na zrozumiały język

Zrozumienie zapisów umowy kredytowej nie jest proste nawet dla ludzi z branży, a co dopiero dla osoby, która taki dokument czyta po raz pierwszy. Jeśli czegoś nie rozumiesz, zgłaszaj to od razu swojemu ekspertowi kredytowemu. Dobry doradca kredytowy wytłumaczy jakie znaczenie mają poszczególne zapisy w podpisywanych dokumentach i jakie mogą mieć dla Ciebie konsekwencje w praktyce.

Usługa eksperta kredytowego jest bezpłatna. Czy pracuje on zatem za darmo?

Nie, doradca kredytowy otrzymuje wynagrodzenie od banku, w którym klient ostatecznie wypłaci kredyt. Bank wynagradza firmę – pośrednika kredytowego za pozyskanego klienta oraz za przeprowadzenie procesu kredytowego. Pośrednik kredytowy wykonuje po części pracę oddziału banku i jest jednym z kanałów dystrybucji produktów bankowych. Coraz ważniejszych, gdyż w pierwszej połowie 2019 roku wartość kredytów hipotecznych udzielonych przy pomocy pośredników wzrosła o 30% w stosunku do roku ubiegłego. Oznacza to, że ponad połowa (wartościowo) takich kredytów zaciąganych jest przy pomocy pośredników (według raportu Związku Firm Pośrednictwa Finansowego).

 Wymieniłam tylko kilka najważniejszych korzyści wynikających ze współpracy z ekspertem kredytowym. Podsumowując, powierzając mu sprawę swojego kredytu  nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat, a zyskujesz spokój, czas i pieniądze. Już dziś umów się na spotkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *